Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jennifer Garner

3. 10. 2007
TOXT - MySpace Layouts Falling Images, MySpace Codes, MySpace Layouts, MySpace Glitter Graphics from dressupmyspace.com

Jennifer Garner

Datum narození: 17.4.1972

Místo narození: Houston,Texas,USAObrazek

Znamení: beran

Vyrůstala v Charlestonu v Západní Virginii. Jako dítě se věnovala baletu. V roce 1994 absolvovala Denisonovu univerzitu v Ohiu, kde původně studovala chemii, ale pak přešla na herectví. Místo plánovaného postgraduálu na Yaleově univerzitě zůstala v New Yorku, kde dostala příležitost jako záskok v broadwayské inscenaci Turgeněvovy hry Měsíc na vsi.

Přestěhovala se do Los Angeles a uplatnila se v TV; nejdřív jako host v seriálech Law & Order (Zákon a pořádek - KTV), Spin City (Všichni starostovi muži - ČTV), Fantasy Island (OstrObrazekov fantazie), The Pretender (Chameleon - ČTV) a zejm. Felicity, později také hlavními rolemi v seriálech Significant Others (1998, Kamarádi) a Time of Your Life (1999-2000, Skvělé časy).

Prosadila se postavou agentky Sydney Bristowové v dobrodružném akčním seriálu Alias (2001- ), za niž dostala Zlatý glóbus a nominaci na Cenu Emmy. Ve filmu zatím hraje převážně vedlejší úlohy, plachou ošetřovatelku Sandru ve válečném dramatu Pearl Harbor (r. M. Bay) či prostitutku Cheryl Ann v kriminální komedii Chyť mě, když to dokážeš (r. S. Spielberg).

Od 19.10.2000 do 30.3.2003 byl jejím manželem herec Scott Foley a od 29.6.2005 je provdaná za Bena Afflecka, se kterým má i dceru Violet.

Pár foteček Jennifer na videu

Jen a Ben a jejich malá Violet